Przemysł Podkategoria: Przemysł

« poprzednia strona · 3 · 4 · następna strona »
  • Opisy szaf elektrycznych »

    Panewki są wykonywane najczęściej ze stopu miedzi z cyną. Stop ten najpierw jest przetwarzany na proszek, a następnie uformowany w żądanym kształcie przez procesy prasowania i zgrzewania. W końcowej fazie panewka jest porowata do tego stopnia, że może wchłaniać olej w ilości wynoszącej 25... 35 % jej objętości. Dzięki włoskowatości i naprężeniom powierzchniowym oleju w porach tworzy się cienka warstwa oleju między pracującymi powierzchniami panewki i wałka. Jeżeli wskutek wzrostu obciążenia silnika wzrasta temperatura łożysk, to ilość oleju w warstewce smarującej również automatycznie wzrasta. Po zatrzymaniu silnika nadmiar oleju zostaje wchłonięty z powrotem przez pory panewki.
    Przy stosowaniu panewek samosmarujących w silnikach o dużych prędkościach obrotowych należy utworzyć dodatkowy zbiornik oleju w postaci pierścienia filcowego otaczającego panewkę z zewnątrz.
    Stosowanie przy tym otworów, kanalików lub wycięć na smar jest zbędne.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Sterowniki karuzeli dla koni »

    Komutatory małych silników różnią się pod względem budowy i technologii od komutatorów maszyn większych. Ze względu na oszczędność miejsca i łatwą technologię najczęściej stosuje się komutatory zaprasowywane w materiale izolacyjnym, np. w żywicy fenolowej z wypełniaczem azbestowym lub mikowym.
    Czasami stosuje się komutatory bez tulejki osadzającej komutator na wałku. W takim przypadku komutator powinien być osadzony na moletowanym wałku za pomocą kleju bakelitowego lub epoksydowego. Tolerancja otworu komutatora powinna być bardzo duża, ponieważ prasowany komutator pozbawiony stalowej tulejki osadzającej ma bardzo małą wytrzymałość na rozrywanie, wobec czego naprężenia wstępne powstające przy montażu są niebezpieczne. Dlatego komutator należy przyklejać do wałka, a nie wciskać.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Reduktory lenze »

    Na przekładki izolacyjne stosuje się mikanit komutatorowy, który musi być ścisły i wytrzymały mechanicznie, aby zapewnić stałą odległość między wycinkami komutatora.
    Prasowanie komutatorów uprzednio wygrzanych w piecu i ściśniętych pierścieniem odbywa się na zwykłych prasach kolanowych lub hydraulicznych.
    Komutatory, które nie zostały dostatecznie mocno wciśnięte w pierścień przed prasowaniem, podczas prasowania mogą zostać uszkodzone np. wskutek wciśnięcia się proszku między poszczególne wycinki, przez co odstępy między wycinkami nie będą jednakowe. Z tego również powodu wycinki mogą zostać ustawione skośnie w stosunku do osi komutatora, co jest niedopuszczalne ze względu na pracę silnika.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki 9300 »

    W zależności od podstawowych surowców, z których wyrabia się szczotki, dzieli się je na cztery zasadnicze gatunki: 1) węglowe, 2) grafitowe, 3) elektrografitowe, 4) metalowo-grafitowe.
    Każdy z tych gatunków ma kilka odmian głównie w zależności od twardości.
    Od właściwego dobrania gatunku szczotek zależą: współczynnik tarcia o komutator, jednakowa ścieralność miedzi i izolacji, hałasy, a także zaczernienie komutatora. Uszkodzenia silników są często powodowane wadliwą pracą szczotek.
    Szczotki powinny dobrze przylegać do powierzchni komutatora. Szczotki węglowe, grafitowe i elektrografitowe można wykonywać z powierzchnią zewnętrzną miedziowaną o grubości warstwy miedzi 0, 02... 0, 08 mm. Wymiary miedziowanych szczotek powinny mieścić się w tolerancji przewidzianej dla szczotek.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • falowniki ie5 »

    Aby zmniejszyć przenikanie zakłóceń do sieci, często stosuje się łączenie cewek wzbudzenia symetrycznie po obu stronach wirnika (rys. 2-86). W stosunku do niedzielonego- uzwojenia wzbudzenia zapewnia to przeciętnie kilkakrotne zwiększenie tłumienia zakłóceń. Łącząc jednocześnie równolegle do szczotek wirnika jeden lub kilka kondensatorów przeciwzakłóceniowych otrzymujemy filtry typu LC, które powodują dalszy wzrost tłumienia. Uzwojenia wzbudzenia rozdzielone na dwie części służą jako dławiki filtrów. W niektórych przypadkach, zwłaszcza w przetwornicach, korzystne jest stosowanie układu gasikowego RC.
    W przypadku silników bocznikowych układy filtrów pozostają te same z tym zastrzeżeniem, że zamiast uzwojeń szeregowych wzbudzenia będą włączone odpowiednie dławiki.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • motoreduktory lenze »

    W silnikach mocy ułamkowej stosuje się dwa główne rodzaje mocowania: na łapach i kołnierzowe. Łapy mogą być odlane razem z korpusem albo wykonane osobno i przymocowane do korpusu śrubami lub przez spawanie.
    W łapach wykonane są otwory służące do przykręcania silnika. Rozstawienie tych otworów jak również niektóre inne wymiary montażowe silnika podlegają międzynarodowej normalizacji CEI x).
    Małe silniki, zwłaszcza pracujące w urządzeniach domowych, powinny pracować możliwie jak najciszej. Wszystkie silniki na skutek drgań wytwarzają podczas pracy pewien hałas, jednak szczególnie podatne na drgania ze względu na pulsowanie strumienia magnetycznego w szczelinie są indukcyjne silniki jednofazowe.
    W celu zlokalizowania drgań w silniku i niedopuszczenia do ich przeniesienia się na inne współpracujące części, stosuje się amortyzatory.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • zadajniki sygnałów »

    Przekładnie wykonywane są z zazębieniem czołowym, podobnie jak w dużych zegarach. Dla silników nieco większych, rzędu kilkudziesięciu watów, stosuje się przekładnie ślimakowe, zależnie od potrzeby jedno-, dwu- lub trzy stopniowe. Przekładnie ślimakowe mają małą sprawność, umożliwiają jednak ujednolicenie części, co przy szerokim zakresie produkowanych przełożeń jest bardzo ważne z punktu widzenia wytwórczego.
    Przekładnie mocy tym różnią się od przekładni prędkości obrotowych, że obliczenia ich kół zębatych i wałków uwzględniają wzrost momentu w miarę przechodzenia na stopnie o mniejszych prędkościach obrotowych. Z tego względu przekładnie te są duże i stanowią główny element napędu, silniki zaś są do nich doczepione z boku.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Regulatory silników prądu stałego »

    Kondensatory w silnikach mocy ułamkowej odgrywają dwojaką rolę. W silnikach komutatorowych używane są jako elementy filtrów.
    Przy doborze kondensatora należy określić, poza pojemnością, najwyższe chwilowe napięcie robocze, które zwykle występuje na kondensatorze podczas biegu jałowego silnika indukcyjnego. Zależnie od tego napięcia należy obliczyć napięcie próbne kondensatora.
    Kondensatory pracujące w trudnych warunkach klimatycznych wykonywane są w metalowych osłonach hermetycznych, natomiast w warunkach zwykłych — w osłonach z materiału izolacyjnego, na których umieszczone są zaciski. Kondensatory papierowe mają tolerancję pojemności znamionowej + 10% lub większą.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • naprawa falowników »

    Próby małych silników mają bardzo istotne znaczenie. Szczególnie ważne są próby prototypów, ponieważ z natury rzeczy obliczenia nie są dostatecznie dokładne i korekta parametrów silnika według założonych danych jest możliwa dopiero po wykonaniu prób.
    Pomiary silników małej mocy stawiają pewne szczególne wymagania w stosunku do aparatury pomiarowej. Przede wszystkim chodzi tu o moce pobierane przez przyrządy pomiarowe, które muszą być uwzględniane przez wprowadzenie poprawek. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Na przykład w przypadku pomiaru prędkości obrotowej należy szukać nowych metod pomiarowych, przy których mierniki nie pobierają mocy z badanego silnika.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • przekładnie ślimakowe »

    Do pomiaru napięcia i prądu najczęściej używane są mierniki elektromagnetyczne lub elektrodynamiczne przenośne, klasy 0, 5 i 0, 2. Oporność woltomierzy powinna być możliwie największa ze względu na straty w przyrządach oraz zmiany w rozpływie prądów wskutek bocznikującego działania cewek woltomierzy. Najwygodniejsze są woltomierze prądu zmiennego o zakresach 0—150—300—600 V. Oddzielny miernik jest potrzebny do zakresu poniżej 50 V. Amperomierze powinny być zaopatrzone w specjalny przycisk zwierający cewkę przyrządu podczas rozruchu silnika, aby zabezpieczyć przyrząd przed uszkodzeniem podczas przepływu prądu rozruchowego.
    Częstotliwości sieci zasilających są na ogół stałe. Czasami jednak mogą występować pewne wahania, dlatego wskazane jest, zwłaszcza dla próby typu, kontrolowanie częstotliwości sieci zasilającej. Do pomiarów mogą być użyte częstościomierze wskazówkowe (elektrodynamiczne) albo częstościomierze języczkowe. Zakres pomiarowy w obu przypadkach obejmuje wąskie pasmo 45... 55 Hz.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Regulacja częstotliwościowa »

    Lampa przyłączona do źródła prądu zmiennego wysyła światło w postaci szeregu następujących po sobie błysków. Błyski te są znacznie intensywniejsze w lampie neonowej niż w lampie zwykłej. Przy prądzie o częstotliwości 50 Hz występuje w ciągu jednej sekundy 10, a w ciągu jednej minuty 6000 błysków. Jeżeli zaznaczyć kredą jakiś punkt na sprzęgle lub wałku silnika obracającym się z prędkością 6000 obr/min, to wydawać się będzie, że punkt ten jest nieruchomy, ponieważ znajduje się on zawsze w tym samym położeniu podczas błysku lampy. Jeżeli prędkość obrotowa silnika spadnie nieco poniżej 6000 obr/min, to zaznaczony punkt (będzie oświetlany w coraz to innym miejscu wywołując wrażenie, że wałek silnika powoli obraca się w kierunku przeciwnym względem rzeczywistego kierunku wirowania. Przy wzroście prędkości ponad 6000 obr/min występuje zjawisko- odwrotne. Zatrzymanie ruchu punktu, czyli ustalenie prędkości obrotowej na 6000 obr/min, może nastąpić przez zwiększenie lub zmniejszenie częstotliwości prądu zasilającego neonówkę.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Reduktory »

    Hamownice indukcyjne przeznaczone są do badania silników o szerokim zakresie prędkości obrotowych i mocy. Dolną granicę mocy określa:
    a) w silnikach wolnoobrotowych — czułość hamownicy przy małych momentach oraz obciążenie mechaniczne wałka silnika (zwiększenie strat w łożyskach silnika, spowodowane ciężarem i ewentualnie niewyważeniem tarczki);
    b) w silnikach szybkoobrotowych do powyższych kryteriów dochodzi jeszcze moment hamujący spowodowany tarciem tarczki o powietrze i wynoszący przy dużych prędkościach obrotowych kilkadziesiąt procent mocy znamionowej silnika.
    Górną granicę mocy określa wytrzymałość cieplna tarczki i cewek wzbudzenia elektromagnesów.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • przekładnie ślimakowe »

    Przy badaniach prototypów silników indukcyjnych oprócz momentu początkowego należy dokonać pomiaru całego przebiegu momentu rozruchowego. Można przy tym stosować np. metodę oscylografowania krzywej momentu silnika podczas nawrotu przy użyciu prądnicy tachometrycznej i kondensatora do różniczkowania jej napięcia. Metoda polega na pomiarze przyspieszenia, które badany silnik nadaje wszystkim masom wirującym, przy pominięciu oporów tarcia. W małych silnikach w celu zwiększenia czasu rozruchu, a tym samym czytelności oscylogramu, stosuje się dodatkowe koła zamachowe, sprzęgnięte z badanym silnikiem.
    Jeżeli strumień magnetyczny prądnicy tachometrycznej jest stały (np. wzbudzenie zasilane z akumulatorów), to wówczas moment badanego- silnika jest proporcjonalny do pochodnej napięcia prądnicy dn/dt.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Softstarty Danfoss »

    Pomiaru temperatury otoczenia dokonuje się termometrami umieszczonymi w odległości 1... 1, 5 m od silnika, najlepiej w zbiorniczkach z olejem.
    Próbę obciążenia wykonuje się zwykle po próbie nagrzewania. Zadaniem jej jest wyznaczenie prędkości obrotowej, prądu, mocy pobranej i mocy oddanej w zależności od momentu hamującego przy stałym napięciu zasilającym. Na podstawie tych pomiarów oblicza się współczynnik mocy i sprawność silnika.
    Przy często powtarzających się próbach fabrycznych, np. w dużej produkcji, najwygodniej jest zaopatrzyć stoisko do pomiarów obciążenia w źródło napięcia stabilizowanego z dokładnością do 0, 5%, a wówczas używanie woltomierza staje się zbędne.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Tabliczki przydrzwiowe »

    Silnik będący źródłem zakłóceń radiowych powinien być poddany próbom określającym:
    a) poziom napięcia zakłócającego u źródła (na zaciskach silnika),
    b) wartość pola zakłóceń w określonej odległości od źródła zakłóceń.
    Pomiary natężenia pola zakłócającego wykonuje się w ekranowanych komorach celem izolowania badanego silnika od elektromagnetycznych pól zewnętrznych. Komory zbudowane są zwykle z blachy lub siatek stalowych o rozmiarach rzędu kilkunastu metrów sześciennych, tak żeby wygodnie mieściły: badany obiekt, aparaturę pomiarową oraz obsługującego.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Ad Moto - mikrofiltracja oleju, agregaty filtrujące »

    Firma Ad Moto pełni usługi mikrofiltracji oleju, paliw, a także zajmuje się sprzedażą agregatów filtrujących i olejów biodegradowalnych.

    W naszej ofercie znajda Państwo także usługi filtracji układów maszyn po awariach - tak zwany serwis 24h, czyszczenie rurociągów, remonty pomp i siłowników.
    Przeprowadzamy profesjonalne badania laboratoryjne oleju przed i po filtracji.

    Znajdą Państwo u nas agregaty filtrujące różnego typu, dobierane pod kątem potrzeb indywidualnego klienta, także produkowane pod specjalne zamówienie.

    Wszystkie pełnione przez nas usługi realizujemy na miejscu u klienta lub w siedzibie firmy.

    Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową.

    Data dodania: 23 10 2015 · szczegóły wpisu »
  • ODKURZACZE PRZEMYSŁOWE, SERWIS ODKURZACZY PRZEMYSŁOWYCH - Amano »

    Amano to firma, która na co dzień zajmuje się projektowaniem, a także i instalacją systemów odkurzacza centralnego, ale nie tylko. Ponadto oferuje także sprzedaż wysokiej jakości odkurzaczy stacjonarnych i mobilnych - takich jak jednofazowe, trójfazowe, atex, do cieczy czy od dużej jakości. Prócz tego zajmuje się również serwisem i wynajmem sprzętu. Odkurzacze przemysłowe firmy Amano doskonale radzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach - usuwają pyły, wióry, drobinki, kurz, a nawet ciecz i substancje wybuchowe. Wszystkie te zanieczyszczenia wpływają negatywnie na zdrowie a nawet życie pracowników. Już dziś dowiedz się więcej na temat niezawodnych odkurzaczy przemysłowych - zapraszamy!

    Data dodania: 15 07 2019 · szczegóły wpisu »
  • Prymus24 - zaopatrzenie chłodnictwa i klimatyzacji »

    Firma prymus24 to lider z zakresu zaopatrzenia chłodnictwa i klimatyzacji. Oferujemy szeroką gamę produktów wyposażenia chłodnictwa oraz klimatyzacji, w tym:
    -chłodziwa,
    -miedź chłodniczą,
    -sprężarki,
    -wiatraki,
    -komory chłodnicze.
    W naszej internetowej hurtowni znajdą Państwo produkty najwyższej jakości, swoja ofertę kierujemy do klientów instytucjonalnych, poszukujących podzespołów, oraz elementów dla swoich urządzeń chłodniczych.
    Dzięki ofercie sprzętu najwyższej jakości, możemy pochwalić się, że większość naszych klientów jest zadowolona z dokonanych zakupów.
    Prymus24 to czołowy dystrybutor niezawodnych klimatyzatorów.

    Data dodania: 30 07 2019 · szczegóły wpisu »
  • Rury nierdzewne - szlifowanie i polerowanie. »

    Firma Nova Trading oferuję nowoczesne, szybkie i precyzyjne usługi CNC. Naszym klientom proponujemy możliwość szybkiej obróbki metali takich jak np. rury nierdzewne, rury kwasoodporne, pręty nierdzewne i wiele innych. Szlifowanie odbywa się za pomocą głowić z taśmami ściernejącymi na mokro. Polerowanie zaś realizowane jest za pomocą specjalnej pasty bądź też na sucho. Efektem wysokiej wydajności urządzeń oraz dużego zakresu średnic szlifowanych i polerowanych rur jest dostępność od ręki szerokiego wachlarza produktów oraz skrócenie czasu oczekiwania na materiały mniej standardowe, wykonywane na życzenie klienta.

    Data dodania: 11 09 2019 · szczegóły wpisu »
  • Centrum laserowe Veyna - cięcie laserem Toruń. »

    Szukając atrakcyjnej oferty na obróbkę blachy ze stali nierdzewnej, aluminium czy czarnej blachy. Warto zainteresować się ofertą Centrum laserowego Veyna. Proponujemy nowoczesne, precyzyjne i szybkie cięcie laserem Toruń. Zamówienie realizujemy na materiale firmowym lub wedle życzenia na materiale klienta.
    Umożliwiamy również odbiór materiału od klienta i dowóz zrealizowanego zamówienia do klienta. Dodatkowym atutem są atrakcyjne, konkurencyjne ceny na obróbkę cnc. Więcej szczegółów dotyczących oferty znaleźć można na stronie internetowe bądź kontaktując się z nami telefonicznie lub mailowo.

    Data dodania: 18 09 2019 · szczegóły wpisu »
« poprzednia strona · 3 · 4 · następna strona »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Przemysł