Automatyka Podkategoria: Automatyka

« poprzednia strona · 4
  • naprawa falowników »

    Próby małych silników mają bardzo istotne znaczenie. Szczególnie ważne są próby prototypów, ponieważ z natury rzeczy obliczenia nie są dostatecznie dokładne i korekta parametrów silnika według założonych danych jest możliwa dopiero po wykonaniu prób.
    Pomiary silników małej mocy stawiają pewne szczególne wymagania w stosunku do aparatury pomiarowej. Przede wszystkim chodzi tu o moce pobierane przez przyrządy pomiarowe, które muszą być uwzględniane przez wprowadzenie poprawek. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Na przykład w przypadku pomiaru prędkości obrotowej należy szukać nowych metod pomiarowych, przy których mierniki nie pobierają mocy z badanego silnika.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • przekładnie ślimakowe »

    Do pomiaru napięcia i prądu najczęściej używane są mierniki elektromagnetyczne lub elektrodynamiczne przenośne, klasy 0, 5 i 0, 2. Oporność woltomierzy powinna być możliwie największa ze względu na straty w przyrządach oraz zmiany w rozpływie prądów wskutek bocznikującego działania cewek woltomierzy. Najwygodniejsze są woltomierze prądu zmiennego o zakresach 0—150—300—600 V. Oddzielny miernik jest potrzebny do zakresu poniżej 50 V. Amperomierze powinny być zaopatrzone w specjalny przycisk zwierający cewkę przyrządu podczas rozruchu silnika, aby zabezpieczyć przyrząd przed uszkodzeniem podczas przepływu prądu rozruchowego.
    Częstotliwości sieci zasilających są na ogół stałe. Czasami jednak mogą występować pewne wahania, dlatego wskazane jest, zwłaszcza dla próby typu, kontrolowanie częstotliwości sieci zasilającej. Do pomiarów mogą być użyte częstościomierze wskazówkowe (elektrodynamiczne) albo częstościomierze języczkowe. Zakres pomiarowy w obu przypadkach obejmuje wąskie pasmo 45... 55 Hz.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Regulacja częstotliwościowa »

    Lampa przyłączona do źródła prądu zmiennego wysyła światło w postaci szeregu następujących po sobie błysków. Błyski te są znacznie intensywniejsze w lampie neonowej niż w lampie zwykłej. Przy prądzie o częstotliwości 50 Hz występuje w ciągu jednej sekundy 10, a w ciągu jednej minuty 6000 błysków. Jeżeli zaznaczyć kredą jakiś punkt na sprzęgle lub wałku silnika obracającym się z prędkością 6000 obr/min, to wydawać się będzie, że punkt ten jest nieruchomy, ponieważ znajduje się on zawsze w tym samym położeniu podczas błysku lampy. Jeżeli prędkość obrotowa silnika spadnie nieco poniżej 6000 obr/min, to zaznaczony punkt (będzie oświetlany w coraz to innym miejscu wywołując wrażenie, że wałek silnika powoli obraca się w kierunku przeciwnym względem rzeczywistego kierunku wirowania. Przy wzroście prędkości ponad 6000 obr/min występuje zjawisko- odwrotne. Zatrzymanie ruchu punktu, czyli ustalenie prędkości obrotowej na 6000 obr/min, może nastąpić przez zwiększenie lub zmniejszenie częstotliwości prądu zasilającego neonówkę.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Reduktory »

    Hamownice indukcyjne przeznaczone są do badania silników o szerokim zakresie prędkości obrotowych i mocy. Dolną granicę mocy określa:
    a) w silnikach wolnoobrotowych — czułość hamownicy przy małych momentach oraz obciążenie mechaniczne wałka silnika (zwiększenie strat w łożyskach silnika, spowodowane ciężarem i ewentualnie niewyważeniem tarczki);
    b) w silnikach szybkoobrotowych do powyższych kryteriów dochodzi jeszcze moment hamujący spowodowany tarciem tarczki o powietrze i wynoszący przy dużych prędkościach obrotowych kilkadziesiąt procent mocy znamionowej silnika.
    Górną granicę mocy określa wytrzymałość cieplna tarczki i cewek wzbudzenia elektromagnesów.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • przekładnie ślimakowe »

    Przy badaniach prototypów silników indukcyjnych oprócz momentu początkowego należy dokonać pomiaru całego przebiegu momentu rozruchowego. Można przy tym stosować np. metodę oscylografowania krzywej momentu silnika podczas nawrotu przy użyciu prądnicy tachometrycznej i kondensatora do różniczkowania jej napięcia. Metoda polega na pomiarze przyspieszenia, które badany silnik nadaje wszystkim masom wirującym, przy pominięciu oporów tarcia. W małych silnikach w celu zwiększenia czasu rozruchu, a tym samym czytelności oscylogramu, stosuje się dodatkowe koła zamachowe, sprzęgnięte z badanym silnikiem.
    Jeżeli strumień magnetyczny prądnicy tachometrycznej jest stały (np. wzbudzenie zasilane z akumulatorów), to wówczas moment badanego- silnika jest proporcjonalny do pochodnej napięcia prądnicy dn/dt.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Softstarty Danfoss »

    Pomiaru temperatury otoczenia dokonuje się termometrami umieszczonymi w odległości 1... 1, 5 m od silnika, najlepiej w zbiorniczkach z olejem.
    Próbę obciążenia wykonuje się zwykle po próbie nagrzewania. Zadaniem jej jest wyznaczenie prędkości obrotowej, prądu, mocy pobranej i mocy oddanej w zależności od momentu hamującego przy stałym napięciu zasilającym. Na podstawie tych pomiarów oblicza się współczynnik mocy i sprawność silnika.
    Przy często powtarzających się próbach fabrycznych, np. w dużej produkcji, najwygodniej jest zaopatrzyć stoisko do pomiarów obciążenia w źródło napięcia stabilizowanego z dokładnością do 0, 5%, a wówczas używanie woltomierza staje się zbędne.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Tabliczki przydrzwiowe »

    Silnik będący źródłem zakłóceń radiowych powinien być poddany próbom określającym:
    a) poziom napięcia zakłócającego u źródła (na zaciskach silnika),
    b) wartość pola zakłóceń w określonej odległości od źródła zakłóceń.
    Pomiary natężenia pola zakłócającego wykonuje się w ekranowanych komorach celem izolowania badanego silnika od elektromagnetycznych pól zewnętrznych. Komory zbudowane są zwykle z blachy lub siatek stalowych o rozmiarach rzędu kilkunastu metrów sześciennych, tak żeby wygodnie mieściły: badany obiekt, aparaturę pomiarową oraz obsługującego.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • CRprint »

    Firma CRprint zajmuje się świadczeniem usług w zakresie obróbki metalu. Do zakresu naszej działalności wchodzi między innymi frezowanie cnc czy obróbka skrawaniem. Działamy między innymi w Krakowie, Rzeszowie czy też Gliwicach. Nasze usługi świadczymy profesjonalnie. Dbamy o zadowolenie naszych klientów. Do realizacji każdego zlecenia podchodzimy z najwyższą starannością. Dbamy o to, by było ono zrealizowane na wysokim poziomie. Posiaday nowoczesny park maszynowy, a także przeszkolonych pracowników. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie znajdą Państwo więcej informacji na temat świadczonych usług.

    Data dodania: 24 06 2020 · szczegóły wpisu »
  • Automatyka przemysłowa dla producentów maszyn i produkcji »

    Szukasz nowoczesnych komponentów do pneumatyki przemysłowej? GP Elektro-Automatic to firma, która od lat wybiera i stawia na profesjonalne rozwiązania techniczne. Większa efektywność pracy zależy w dużej mierze od wysokiej jakości urządzeń. Komponenty pneumatyczne, napędy, elektrozawory i zawory znajdziesz już w ofercie naszego sklepu internetowego. W pozycjach przygotowanych przez nas znajdziesz takie marki jak: Norgren, Festo, Parker, Camozzi i wiele innych. Zapoznaj się z naszą pełną ofertą sklepu online i wybieraj spośród setek możliwości. Komponenty do pneumatyki i automatyki przemysłowej już w sprzedaży online.

    Data dodania: 30 10 2020 · szczegóły wpisu »
  • Sprzedaż nowych i używanych wózków widłowych | CWW Blum Bydgoszcz »

    Wybieraj spośród szerokiej oferty nowych wózków widłowych jak i używanych Toyota. Niezawodne pojazdy, które umożliwią Ci zwiększoną efektywność pracy w danym zakładzie. Sprzedaż, wynajem i serwis (w tym mobilną wymianę części z dojazdem do klienta) w salonie CWW Blum z Bydgoszczy. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania. Poznaj nowe modele z 2020 i 2021 roku wózków widłowych od sprawdzonych producentów Toyota. Odwiedź naszą stronę internetową już teraz i dowiedz się więcej o aktualnej ofercie salonu i współpracy jaką oferujemy. Zachęcamy do kontaktu!

    Data dodania: 18 05 2021 · szczegóły wpisu »
« poprzednia strona · 4

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Automatyka