przekładnie ślimakowe

przekładnie ślimakowe Do pomiaru napięcia i prądu najczęściej używane są mierniki elektromagnetyczne lub elektrodynamiczne przenośne, klasy 0, 5 i 0, 2. Oporność woltomierzy powinna być możliwie największa ze względu na straty w przyrządach oraz zmiany w rozpływie prądów wskutek bocznikującego działania cewek woltomierzy. Najwygodniejsze są woltomierze prądu zmiennego o zakresach 0—150—300—600 V. Oddzielny miernik jest potrzebny do zakresu poniżej 50 V. Amperomierze powinny być zaopatrzone w specjalny przycisk zwierający cewkę przyrządu podczas rozruchu silnika, aby zabezpieczyć przyrząd przed uszkodzeniem podczas przepływu prądu rozruchowego.
Częstotliwości sieci zasilających są na ogół stałe. Czasami jednak mogą występować pewne wahania, dlatego wskazane jest, zwłaszcza dla próby typu, kontrolowanie częstotliwości sieci zasilającej. Do pomiarów mogą być użyte częstościomierze wskazówkowe (elektrodynamiczne) albo częstościomierze języczkowe. Zakres pomiarowy w obu przypadkach obejmuje wąskie pasmo 45... 55 Hz.

Szczegóły strony www.przekladnie.info:

Podlinkuj stronę www.przekladnie.info:

przekładnie ślimakowe

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 22 Odwiedziny googlebot 8

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

  • Druty Spawalnicze »

    Air Liquide Welding zatrudnia na Terenia całej kuli ziemskiej około 3000 osób i działa pod pięcioma różnymi markami. W Polsce zaczęła swoją pracę w 1997 roku i działa sprawnie aż do dnia dzisiejszego. Zajmuje się głównie produkcją oraz sprzedażą wyrobów spawalniczych. Należy do Grupy Air Liquide, która swoją działalność opiera na ofercie gazów medycznych jak i technicznych. W Polsce swoją ofertę gazów posiada już od 1995 roku i plasuje się na wysokiej w swojej dziedzinie oraz jest bardzo rozpoznawalna.

    Data dodania: 05 10 2011 · szczegóły wpisu »
  • Bramy Katowice »

    Nasza firma dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu elementów kutych może zaproponować zakładom ślusarko-kowalskim, jak i klientom indywidualnym, komponenty, które mogą znacząco obniżyć koszty wyprodukowania ogrodzeń, balustrad, bram i innych instalacji kutych. Wszystkie elementy wytwarzane są według projektu i zachowują identyczne wymiary, co nie udaje się przy kuciu pojedynczych elementów. Dzięki temu możemy dla klientów przygotowywać dokładne projekty odzwierciedlające rzeczywisty produkt finalny.

    Data dodania: 06 10 2011 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki 9300 »

    W zależności od podstawowych surowców, z których wyrabia się szczotki, dzieli się je na cztery zasadnicze gatunki: 1) węglowe, 2) grafitowe, 3) elektrografitowe, 4) metalowo-grafitowe.
    Każdy z tych gatunków ma kilka odmian głównie w zależności od twardości.
    Od właściwego dobrania gatunku szczotek zależą: współczynnik tarcia o komutator, jednakowa ścieralność miedzi i izolacji, hałasy, a także zaczernienie komutatora. Uszkodzenia silników są często powodowane wadliwą pracą szczotek.
    Szczotki powinny dobrze przylegać do powierzchni komutatora. Szczotki węglowe, grafitowe i elektrografitowe można wykonywać z powierzchnią zewnętrzną miedziowaną o grubości warstwy miedzi 0, 02... 0, 08 mm. Wymiary miedziowanych szczotek powinny mieścić się w tolerancji przewidzianej dla szczotek.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Regulatory silników prądu stałego »

    Kondensatory w silnikach mocy ułamkowej odgrywają dwojaką rolę. W silnikach komutatorowych używane są jako elementy filtrów.
    Przy doborze kondensatora należy określić, poza pojemnością, najwyższe chwilowe napięcie robocze, które zwykle występuje na kondensatorze podczas biegu jałowego silnika indukcyjnego. Zależnie od tego napięcia należy obliczyć napięcie próbne kondensatora.
    Kondensatory pracujące w trudnych warunkach klimatycznych wykonywane są w metalowych osłonach hermetycznych, natomiast w warunkach zwykłych — w osłonach z materiału izolacyjnego, na których umieszczone są zaciski. Kondensatory papierowe mają tolerancję pojemności znamionowej + 10% lub większą.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Regulacja częstotliwościowa »

    Lampa przyłączona do źródła prądu zmiennego wysyła światło w postaci szeregu następujących po sobie błysków. Błyski te są znacznie intensywniejsze w lampie neonowej niż w lampie zwykłej. Przy prądzie o częstotliwości 50 Hz występuje w ciągu jednej sekundy 10, a w ciągu jednej minuty 6000 błysków. Jeżeli zaznaczyć kredą jakiś punkt na sprzęgle lub wałku silnika obracającym się z prędkością 6000 obr/min, to wydawać się będzie, że punkt ten jest nieruchomy, ponieważ znajduje się on zawsze w tym samym położeniu podczas błysku lampy. Jeżeli prędkość obrotowa silnika spadnie nieco poniżej 6000 obr/min, to zaznaczony punkt (będzie oświetlany w coraz to innym miejscu wywołując wrażenie, że wałek silnika powoli obraca się w kierunku przeciwnym względem rzeczywistego kierunku wirowania. Przy wzroście prędkości ponad 6000 obr/min występuje zjawisko- odwrotne. Zatrzymanie ruchu punktu, czyli ustalenie prędkości obrotowej na 6000 obr/min, może nastąpić przez zwiększenie lub zmniejszenie częstotliwości prądu zasilającego neonówkę.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Sprzedaż nowych i używanych wózków widłowych | CWW Blum Bydgoszcz »

    Wybieraj spośród szerokiej oferty nowych wózków widłowych jak i używanych Toyota. Niezawodne pojazdy, które umożliwią Ci zwiększoną efektywność pracy w danym zakładzie. Sprzedaż, wynajem i serwis (w tym mobilną wymianę części z dojazdem do klienta) w salonie CWW Blum z Bydgoszczy. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania. Poznaj nowe modele z 2020 i 2021 roku wózków widłowych od sprawdzonych producentów Toyota. Odwiedź naszą stronę internetową już teraz i dowiedz się więcej o aktualnej ofercie salonu i współpracy jaką oferujemy. Zachęcamy do kontaktu!

    Data dodania: 18 05 2021 · szczegóły wpisu »