Strony związane z hasłem 'przemienniki':

  • Sklep z tanimi falownikami »

    Oferujemy: falowniki, motoreduktory, przekładnie Motovario, Lenze, LG, Moeller, Eaton, regulatory napędów AC i DC. Sprzedaż hurtowa na terenie Polski. Szybkie dostawy W przypadku układów scentralizowanych należy ściśle określić znamionowy poziom napięcia dla zastosowanej aparatury, dzięki czemu można: po pierwsze - — decydować o wstępnym zwiększaniu napięcia pomocniczego na zaciskach układu zasilającego napięcia pomocniczego, uzyskując w ten sposób możność poprawienia warunków pracy aparatury obwodów wtórnych, po drugie — uniknąć nieporozumień podczas sprawdzania działania tych aparatów przy napięciu obniżonym. Sprawdzając te aparaty należy jako napięcie odniesienia brać pod uwagę określoną w projekcie wartość napięcia znamionowego źródła, a nie zastosowanej aparatury.

    Data dodania: 06 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Serwis falowników Danfoss »

    Tworzywa sztuczne. Tworzywa można podzielić na termoutwardzalne i termoplastyczne. Tworzywa termoutwardzalne stosuje się na elementy konstrukcyjne obudowy silników elektrycznych, natomiast tworzywa termoplastyczne na drobne części o charakterze osłaniającym lub dekoracyjnym.
    Tworzywa termoplastyczne w porównaniu z tworzywami termoutwardzalnymi charakteryzuje mniejsza wytrzymałość na działanie wyższych temperatur oraz większa palność.
    Ostatnio coraz szersze zastosowanie do wyrobów elektrotechnicznych znajdują tworzywa termoutwardzalne mocznikowe i melaminowe.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki serwis »

    Bardzo praktyczne są uszczelnienia wbudowane bezpośrednio w łożysko. Dobór środków smarujących łożysk. W silnikach małej mocy zasadniczo więc stosuje się smary stałe, ponieważ ich temperatura, w której pracuje łożysko, nie jest wysoka. Smarowanie olejowe stosuje się dopiero przy temperaturze pracy łożyska przekraczającej już 130 °C. Poza tym stosuje się je również w szybkoobrotowych silnikach napędzających wrzeciona w przemyśle włókienniczym, gdzie silniki pracują bardzo długi okres w ogóle bez przerw.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Sklep z falownikami »

    Już podczas projektowania silnika trzeba określić potrzebną ilość smaru, aby przewidzieć, odpowiednie przestrzenie w komorach łożyskowych. Przestrzenie te nie mogą być wypełnione smarem całkowicie; w praktyce przyjmuje się zapełnienie ich w 50... 70 %. Znajomość zasad smarowania jest bardzo ważna przy projektowaniu małych, a zwłaszcza najmniejszych silników, gdyż znaczna część strat silnika zależy od pracy łożysk. Nadmiar smaru powoduje podwyższenie temperatury łożyska, w następstwie czego może nastąpić stopniowy zanik jego własności smarnych. Nie należy zatem dla obniżenia temperatury dodawać smaru, ponieważ przynosi to wręcz przeciwny skutek w stosunku do zamierzonego. Nadmierna ilość smaru lub oleju w łożysku jest szczególnie szkodliwa przy dużych prędkościach obrotowych.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki 9300 »

    W zależności od podstawowych surowców, z których wyrabia się szczotki, dzieli się je na cztery zasadnicze gatunki: 1) węglowe, 2) grafitowe, 3) elektrografitowe, 4) metalowo-grafitowe.
    Każdy z tych gatunków ma kilka odmian głównie w zależności od twardości.
    Od właściwego dobrania gatunku szczotek zależą: współczynnik tarcia o komutator, jednakowa ścieralność miedzi i izolacji, hałasy, a także zaczernienie komutatora. Uszkodzenia silników są często powodowane wadliwą pracą szczotek.
    Szczotki powinny dobrze przylegać do powierzchni komutatora. Szczotki węglowe, grafitowe i elektrografitowe można wykonywać z powierzchnią zewnętrzną miedziowaną o grubości warstwy miedzi 0, 02... 0, 08 mm. Wymiary miedziowanych szczotek powinny mieścić się w tolerancji przewidzianej dla szczotek.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • zadajniki sygnałów »

    Przekładnie wykonywane są z zazębieniem czołowym, podobnie jak w dużych zegarach. Dla silników nieco większych, rzędu kilkudziesięciu watów, stosuje się przekładnie ślimakowe, zależnie od potrzeby jedno-, dwu- lub trzy stopniowe. Przekładnie ślimakowe mają małą sprawność, umożliwiają jednak ujednolicenie części, co przy szerokim zakresie produkowanych przełożeń jest bardzo ważne z punktu widzenia wytwórczego.
    Przekładnie mocy tym różnią się od przekładni prędkości obrotowych, że obliczenia ich kół zębatych i wałków uwzględniają wzrost momentu w miarę przechodzenia na stopnie o mniejszych prędkościach obrotowych. Z tego względu przekładnie te są duże i stanowią główny element napędu, silniki zaś są do nich doczepione z boku.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Regulatory silników prądu stałego »

    Kondensatory w silnikach mocy ułamkowej odgrywają dwojaką rolę. W silnikach komutatorowych używane są jako elementy filtrów.
    Przy doborze kondensatora należy określić, poza pojemnością, najwyższe chwilowe napięcie robocze, które zwykle występuje na kondensatorze podczas biegu jałowego silnika indukcyjnego. Zależnie od tego napięcia należy obliczyć napięcie próbne kondensatora.
    Kondensatory pracujące w trudnych warunkach klimatycznych wykonywane są w metalowych osłonach hermetycznych, natomiast w warunkach zwykłych — w osłonach z materiału izolacyjnego, na których umieszczone są zaciski. Kondensatory papierowe mają tolerancję pojemności znamionowej + 10% lub większą.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • naprawa falowników »

    Próby małych silników mają bardzo istotne znaczenie. Szczególnie ważne są próby prototypów, ponieważ z natury rzeczy obliczenia nie są dostatecznie dokładne i korekta parametrów silnika według założonych danych jest możliwa dopiero po wykonaniu prób.
    Pomiary silników małej mocy stawiają pewne szczególne wymagania w stosunku do aparatury pomiarowej. Przede wszystkim chodzi tu o moce pobierane przez przyrządy pomiarowe, które muszą być uwzględniane przez wprowadzenie poprawek. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Na przykład w przypadku pomiaru prędkości obrotowej należy szukać nowych metod pomiarowych, przy których mierniki nie pobierają mocy z badanego silnika.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Regulacja częstotliwościowa »

    Lampa przyłączona do źródła prądu zmiennego wysyła światło w postaci szeregu następujących po sobie błysków. Błyski te są znacznie intensywniejsze w lampie neonowej niż w lampie zwykłej. Przy prądzie o częstotliwości 50 Hz występuje w ciągu jednej sekundy 10, a w ciągu jednej minuty 6000 błysków. Jeżeli zaznaczyć kredą jakiś punkt na sprzęgle lub wałku silnika obracającym się z prędkością 6000 obr/min, to wydawać się będzie, że punkt ten jest nieruchomy, ponieważ znajduje się on zawsze w tym samym położeniu podczas błysku lampy. Jeżeli prędkość obrotowa silnika spadnie nieco poniżej 6000 obr/min, to zaznaczony punkt (będzie oświetlany w coraz to innym miejscu wywołując wrażenie, że wałek silnika powoli obraca się w kierunku przeciwnym względem rzeczywistego kierunku wirowania. Przy wzroście prędkości ponad 6000 obr/min występuje zjawisko- odwrotne. Zatrzymanie ruchu punktu, czyli ustalenie prędkości obrotowej na 6000 obr/min, może nastąpić przez zwiększenie lub zmniejszenie częstotliwości prądu zasilającego neonówkę.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »