Strony związane z hasłem 'Softstarty':

  • Falowniki VLT 2800 »

    Przy projektowaniu silników z podwójnym obiegiem powietrza należy wziąć pod uwagę to, że cała moc pobrana przez wentylator wewnętrzny zamienia się w ciepło obiegu wewnętrznego, które z kolei musi być odprowadzane z silnika. Moc pobrana przez wentylator zależy (pomijając sprawność) od jego wydatku powietrza oraz od oporu aerodynamicznego całego obwodu wentylacyjnego. Należy więc dążyć przy projektowaniu obiegu wewnętrznego do możliwie dużych kanałów ze względu na małe opory oraz do małych wymiarów wentylatorów — ze względu na wydatki powietrza.
    Moc wentylatora obiegu zewnętrznego tylko częściowo zamienia się w ciepło podgrzewające silnik. Opory aerodynamiczne obiegu są małe i z tego względu zwiększenie wydatku wentylatora jest ekonomicznie uzasadnione.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • VACON NXL »

    Wentylacja ssąca ma tę zaletę w porównaniu z wentylacją tłoczącą, że zimne powietrze chłodzi silnik, a dopiero później przechodząc przez wentylator dodatkowo się podgrzewa ciepłem uzyskanym z mocy pobranej przez wentylator. Dzięki temu różnica temperatur między czynnikiem chłodzącym a częściami maszyny jest maksymalna. Przy wentylacji tłoczącej powietrze płynąc najpierw przez wentylator podgrzewa się w nim o kilka stopni, a dopiero później płynie przez silnik.
    W celu odprowadzenia jak największej ilości ciepła na zewnątrz:
    a) strumień powietrza powinien omywać możliwie największe powierzchnie wewnętrzne silnika;
    b) powietrze powinno dochodzić bezpośrednio do najbardziej gorących elementów silnika;
    c) strumień powietrza powinien mieć dużą burzliwość.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Hitachi L100 »

    Ponieważ tworzywa sztuczne są izolatorem cieplnym i miękną pod wpływem podwyższonych temperatur, stosować je można na tarcze łożyskowe w silnikach dobrze chłodzonych, których temperatura jest raczej niska. Szczególnie dobrze nadawać się one mogą na tarcze łożyskowe w najmniejszych silnikach komutatorowych, gdzie od razu razem z tarczą mogą być zaprasowane mosiężne tulejki trzymadeł szczotkowych, zaciski odprowadzające, a nawet i tulejki stalowe pod łożyska. Tłoczywa zawierające bieloną celulozę można otrzymać w postaci przeświecającej, dzięki czemu uzyskuje się wypraski o dobrym efekcie dekoracyjnym.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki Sinamics »

    Charakterystyczne dla konstrukcji lanych są nadlewki i żebra nieraz bardzo skomplikowanego kształtu, które odpowiednio zaprojektowane nie wpływają wcale na zwiększenie robocizny, natomiast nie pogrubiając przekrojów — usztywniają konstrukcję. Jeśli żebra są wewnątrz, to blachy opierając się o nie przy wciskaniu pakietu rozpychają kadłub i powodują odkształcenie zatoczenia zamka, co zmienia jego pasowanie. Z tego powodu niektóre fabryki obtaczają zamki już po spakietowaniu stojana. Zapewnia to dobrą współosiowość rdzenia wirnika z rdzeniem stojana.
    Większość silników ułamkowej mocy w produkcji masowej ma kadłuby i tarcze łożyskowe wykonane z odlewu pod ciśnieniem.
    W bardzo małych silnikach stosuje się czasami na kadłuby i tarcze łożyskowe wypraski z tworzyw sztucznych (np. z żywic fenolowych z wypełniaczem organicznym), które mają jednak gorsze warunki oddawania ciepła.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Falowniki iS7 »

    Poprawna praca łożysk kulkowych zależy, poza właściwą konstrukcją opraw, od dobrego montażu, a zwłaszcza smarowania.
    Dzięki temu, że zwykłe łożyska kulkowe jednorzędowe mogą przenosić znaczne siły wzdłużne, możliwa jest ich praca w położeniu zarówno pionowym, jak i poziomym. Ustalenie wzdłużne wirnika w małym silniku może być dwustronne, to znaczy, że każde łożysko ustala wirnik tylko w jednym kierunku. Powinien przy tym być zachowany pewien luz między jednym łożyskiem a tarczą silnika, zabezpieczający łożysko od zakleszczenia wzdłużnego w przypadku wydłużenia się wału wskutek wzrostu temperatury podczas pracy. Wielkość tego luzu przyjmuje się w granicach od 0, 2 do 0, 5 mm, zależnie od różnicy temperatur między wirnikiem a stojanem i od wielkości silnika. Rozwiązanie takie jest proste i tanie, dlatego bardzo często stosowane.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • falowniki JX »

    Uszczelnienia szczelinowo-rowkowe są stosowane w czystych i suchych warunkach pracy łożyska. Szczeliny i rowki wypełnia się smarem stałym, chroniącym w pewnym stopniu łożysko przed dostępem czynników zewnętrznych. Ten rodzaj uszczelnienia można stosować przy wszystkich prędkościach obwodowych, lecz nieodzownym warunkiem jest to, żeby temperatura pracy łożyska była niższa niż temperatura kropienia smaru o około 20 °C.
    Uszczelnienia za pomocą tarcz ochronnych, które tworzą mechaniczne przegrody chroniące przed wyciekaniem smaru i przedostaniem się zanieczyszczeń do łożyska. Skuteczność tego uszczelnienia jest niewielka i zależy od luzu między obracającą się tarczą a oprawą. Stosuje się go najczęściej jako uszczelnienie wewnętrzne silnika od łożysk.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Reduktory lenze »

    Na przekładki izolacyjne stosuje się mikanit komutatorowy, który musi być ścisły i wytrzymały mechanicznie, aby zapewnić stałą odległość między wycinkami komutatora.
    Prasowanie komutatorów uprzednio wygrzanych w piecu i ściśniętych pierścieniem odbywa się na zwykłych prasach kolanowych lub hydraulicznych.
    Komutatory, które nie zostały dostatecznie mocno wciśnięte w pierścień przed prasowaniem, podczas prasowania mogą zostać uszkodzone np. wskutek wciśnięcia się proszku między poszczególne wycinki, przez co odstępy między wycinkami nie będą jednakowe. Z tego również powodu wycinki mogą zostać ustawione skośnie w stosunku do osi komutatora, co jest niedopuszczalne ze względu na pracę silnika.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • falowniki ie5 »

    Aby zmniejszyć przenikanie zakłóceń do sieci, często stosuje się łączenie cewek wzbudzenia symetrycznie po obu stronach wirnika (rys. 2-86). W stosunku do niedzielonego- uzwojenia wzbudzenia zapewnia to przeciętnie kilkakrotne zwiększenie tłumienia zakłóceń. Łącząc jednocześnie równolegle do szczotek wirnika jeden lub kilka kondensatorów przeciwzakłóceniowych otrzymujemy filtry typu LC, które powodują dalszy wzrost tłumienia. Uzwojenia wzbudzenia rozdzielone na dwie części służą jako dławiki filtrów. W niektórych przypadkach, zwłaszcza w przetwornicach, korzystne jest stosowanie układu gasikowego RC.
    W przypadku silników bocznikowych układy filtrów pozostają te same z tym zastrzeżeniem, że zamiast uzwojeń szeregowych wzbudzenia będą włączone odpowiednie dławiki.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • motoreduktory lenze »

    W silnikach mocy ułamkowej stosuje się dwa główne rodzaje mocowania: na łapach i kołnierzowe. Łapy mogą być odlane razem z korpusem albo wykonane osobno i przymocowane do korpusu śrubami lub przez spawanie.
    W łapach wykonane są otwory służące do przykręcania silnika. Rozstawienie tych otworów jak również niektóre inne wymiary montażowe silnika podlegają międzynarodowej normalizacji CEI x).
    Małe silniki, zwłaszcza pracujące w urządzeniach domowych, powinny pracować możliwie jak najciszej. Wszystkie silniki na skutek drgań wytwarzają podczas pracy pewien hałas, jednak szczególnie podatne na drgania ze względu na pulsowanie strumienia magnetycznego w szczelinie są indukcyjne silniki jednofazowe.
    W celu zlokalizowania drgań w silniku i niedopuszczenia do ich przeniesienia się na inne współpracujące części, stosuje się amortyzatory.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • przekładnie ślimakowe »

    Do pomiaru napięcia i prądu najczęściej używane są mierniki elektromagnetyczne lub elektrodynamiczne przenośne, klasy 0, 5 i 0, 2. Oporność woltomierzy powinna być możliwie największa ze względu na straty w przyrządach oraz zmiany w rozpływie prądów wskutek bocznikującego działania cewek woltomierzy. Najwygodniejsze są woltomierze prądu zmiennego o zakresach 0—150—300—600 V. Oddzielny miernik jest potrzebny do zakresu poniżej 50 V. Amperomierze powinny być zaopatrzone w specjalny przycisk zwierający cewkę przyrządu podczas rozruchu silnika, aby zabezpieczyć przyrząd przed uszkodzeniem podczas przepływu prądu rozruchowego.
    Częstotliwości sieci zasilających są na ogół stałe. Czasami jednak mogą występować pewne wahania, dlatego wskazane jest, zwłaszcza dla próby typu, kontrolowanie częstotliwości sieci zasilającej. Do pomiarów mogą być użyte częstościomierze wskazówkowe (elektrodynamiczne) albo częstościomierze języczkowe. Zakres pomiarowy w obu przypadkach obejmuje wąskie pasmo 45... 55 Hz.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Reduktory »

    Hamownice indukcyjne przeznaczone są do badania silników o szerokim zakresie prędkości obrotowych i mocy. Dolną granicę mocy określa:
    a) w silnikach wolnoobrotowych — czułość hamownicy przy małych momentach oraz obciążenie mechaniczne wałka silnika (zwiększenie strat w łożyskach silnika, spowodowane ciężarem i ewentualnie niewyważeniem tarczki);
    b) w silnikach szybkoobrotowych do powyższych kryteriów dochodzi jeszcze moment hamujący spowodowany tarciem tarczki o powietrze i wynoszący przy dużych prędkościach obrotowych kilkadziesiąt procent mocy znamionowej silnika.
    Górną granicę mocy określa wytrzymałość cieplna tarczki i cewek wzbudzenia elektromagnesów.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • przekładnie ślimakowe »

    Przy badaniach prototypów silników indukcyjnych oprócz momentu początkowego należy dokonać pomiaru całego przebiegu momentu rozruchowego. Można przy tym stosować np. metodę oscylografowania krzywej momentu silnika podczas nawrotu przy użyciu prądnicy tachometrycznej i kondensatora do różniczkowania jej napięcia. Metoda polega na pomiarze przyspieszenia, które badany silnik nadaje wszystkim masom wirującym, przy pominięciu oporów tarcia. W małych silnikach w celu zwiększenia czasu rozruchu, a tym samym czytelności oscylogramu, stosuje się dodatkowe koła zamachowe, sprzęgnięte z badanym silnikiem.
    Jeżeli strumień magnetyczny prądnicy tachometrycznej jest stały (np. wzbudzenie zasilane z akumulatorów), to wówczas moment badanego- silnika jest proporcjonalny do pochodnej napięcia prądnicy dn/dt.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Softstarty Danfoss »

    Pomiaru temperatury otoczenia dokonuje się termometrami umieszczonymi w odległości 1... 1, 5 m od silnika, najlepiej w zbiorniczkach z olejem.
    Próbę obciążenia wykonuje się zwykle po próbie nagrzewania. Zadaniem jej jest wyznaczenie prędkości obrotowej, prądu, mocy pobranej i mocy oddanej w zależności od momentu hamującego przy stałym napięciu zasilającym. Na podstawie tych pomiarów oblicza się współczynnik mocy i sprawność silnika.
    Przy często powtarzających się próbach fabrycznych, np. w dużej produkcji, najwygodniej jest zaopatrzyć stoisko do pomiarów obciążenia w źródło napięcia stabilizowanego z dokładnością do 0, 5%, a wówczas używanie woltomierza staje się zbędne.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »