Strony związane z hasłem 'styczniki':

« poprzednia strona · 2
  • przekładnie ślimakowe »

    Przy badaniach prototypów silników indukcyjnych oprócz momentu początkowego należy dokonać pomiaru całego przebiegu momentu rozruchowego. Można przy tym stosować np. metodę oscylografowania krzywej momentu silnika podczas nawrotu przy użyciu prądnicy tachometrycznej i kondensatora do różniczkowania jej napięcia. Metoda polega na pomiarze przyspieszenia, które badany silnik nadaje wszystkim masom wirującym, przy pominięciu oporów tarcia. W małych silnikach w celu zwiększenia czasu rozruchu, a tym samym czytelności oscylogramu, stosuje się dodatkowe koła zamachowe, sprzęgnięte z badanym silnikiem.
    Jeżeli strumień magnetyczny prądnicy tachometrycznej jest stały (np. wzbudzenie zasilane z akumulatorów), to wówczas moment badanego- silnika jest proporcjonalny do pochodnej napięcia prądnicy dn/dt.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
  • Softstarty Danfoss »

    Pomiaru temperatury otoczenia dokonuje się termometrami umieszczonymi w odległości 1... 1, 5 m od silnika, najlepiej w zbiorniczkach z olejem.
    Próbę obciążenia wykonuje się zwykle po próbie nagrzewania. Zadaniem jej jest wyznaczenie prędkości obrotowej, prądu, mocy pobranej i mocy oddanej w zależności od momentu hamującego przy stałym napięciu zasilającym. Na podstawie tych pomiarów oblicza się współczynnik mocy i sprawność silnika.
    Przy często powtarzających się próbach fabrycznych, np. w dużej produkcji, najwygodniej jest zaopatrzyć stoisko do pomiarów obciążenia w źródło napięcia stabilizowanego z dokładnością do 0, 5%, a wówczas używanie woltomierza staje się zbędne.

    Data dodania: 07 11 2014 · szczegóły wpisu »
« poprzednia strona · 2